30 października 2018 r. miał miejsce  finał wewnątrzszkolnego  KONKURSU PLASTYCZNEGO „Projekt odzieży  patriotycznej z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości”
zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Przywidzkiej.

Celem konkursu było: kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny; rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz pobudzanie do aktywności twórczej uczniów; rozbudzanie wrażliwości plastycznej inspirowanej rocznicą 100-lecia Odzyskania Niepodległości; umożliwienie wyrażania emocji i uczuć poprzez twórczość plastyczną; stworzenie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu dowolnej odzieży np: bluzki, spódnicy, spodni, kombinezonu, czapki itp.  o tematyce 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w formie płaskiej lub przestrzennej, dowolną techniką, możliwość wykorzystania gliny, gipsu, papieru, drewna, masy solnej itp. oraz na wykonanie Tablicy Inspiracyjnej do Projektu, która będzie częścią integralną pracy.

Komisja konkursowa w składzie: Hanna Podlaska, Zofia Nowak, Danuta Mielkau oceniała prace w zakresie : zgodności z tematem, walorów estetycznych, pomysłowości i oryginalności formy, estetyki wykonania i użycia materiałów.

Werdykt:

I miejsce  Szymon Konkol