Międzyszkolny Meeting Ekologiczny w Somoninie

"EKODETEKTYWI ZNAJĄ WARTOŚĆ WODY”

15 listopada 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie odbył się Międzyszkolny Meeting Ekologiczny.  Organizatorami z ramienia szkoły byli uczniowie klasy Vb pod opieką Mirosławy Flisikowskiej, którzy realizują w roku szkolnym 2018/2019 projekt: "Ekodetektywiznają wartość wody ”. W meetingu wzięli udział uczniowie nasze szkoły oraz ze szkół podstawowych: Kartuz (SP nr 5), Kiełpina, Borcza, Pomieczyńskiej Hutyi Somonina.

Wszyscy uczestnicy wysłuchali prelekcję o stanie ekologicznym kaszubskich jezior.Następnie uczniowie udali się na szkolenie ekodetektywów, gdzie badali stan czystości wód jeziornych swoich okolic, a także rozwiązywali zadania matematyczno- przyrodnicze i otrzymali zasłużone certyfikaty ekodetektywa 2018/2019. Podczas meetingu nie mogło zabraknąć konkursów. Uczniowie poszczególnych szkół przystąpili do rywalizacji o Zielony Puchar. Rywalizacja była bardzo zacięta. Jury po podsumowaniu punktów wyłoniło zwycięzców: SP nr 5 z Kartuz otrzymała Zielony Puchar za zajęcie I miejsca. Drugie miejsce zdobyła SP z Kiełpina, zaś trzecie miejsce SP z Nowej Wsi Przywidzkiej. Na zakończenie imprezy wszyscy zasiedli do stołu i zajadali się ekologicznymi przysmakami z owoców i warzyw.
     Do szkoły wróciliśmy szczęśliwi z nagrodami. Chętnie spotkamy się z ekodetektywami ze Szkoły Podstawowej w Somoninie, aby podzielić się naszymi pracami w przyszłym półroczu szkolnym. Mamy ciekawe zadania dla uczniów naszej szkoły. Do zobaczenia na wiosnę.

Ekodetektywi z Nowej Wsi Przywidzkiej

LINK DO GALERII